Zaznacz stronę

Biegający Świdnik

Oferta ta skierowana jest od mgr fizjoterapii – biegacza, amatora do środowiska biegaczy naszego miasta. Jestem fizjoterapeutą z 7-letnim stażem, ukończyłem liczne szkolenia doskonalące umiejętności zawodowe, pracuję w NZOZ IGNIS w Świdniku i mam do zaoferowania „wsparcie medyczne” dla pasjonatów biegania (i nie tylko). Moja propozycja zakłada pomoc osobom aktywnym w utrzymaniu i/lub powrocie do zdrowia oraz czerpania radości ze swojego sportowego hobby. Szczegółowe propozycje opisuję kolejno w punktach:
Bezpłatna konsultacja z fizjoterapeutą-wywiad, badanie, w razie potrzeby dobór zabiegów, wskazówki odnośnie autoterapii w warunkach domowych.
Każdy biegacz, który się do mnie zgłosi może mieć pewność, że trafił do dobrego fachowca w dziedzinie fizjoterapii i znawcy zagadnień związanych z bieganiem. Wiem jakie dolegliwości mają biegacze i wiem jak sobie z nimi poradzić (po części na podstawie własnych doświadczeń).
Mogę zaproponować zabiegi z zakresu fizykoterapii w przypadku ostrego okresu dolegliwości (celem redukcji stanu zapalnego i związanych z tym objawów). Zabiegi wykonywane są „od zaraz” a nie po miesiącu czy dwóch kiedy działanie takie przestaje mieć sens. Często kilka dni zabiegowych w połączeniu z odpoczynkiem zapobiega przejściu stanu ostrego w trwający tygodniami/miesiącami stan przewlekły.
W przypadku mechanicznej przyczyny dolegliwości( a nie zapalnej) proponuję techniki terapii manualnej tkanek miękkich i stawów. Terapia opiera się na poszukiwaniu i manualnym leczeniu biomechanicznej przyczyny schorzenia. Dodatkowo wprowadzane są ćwiczenia propriocepcji, rozciągające (relaksacja poizometryczna) oraz wzmacniające najsłabsze mięśnie.
Dodatkowo proponuję kinesiotaping jako utrwalenie uzyskanych efektów oraz zabezpieczenie na czas zawodów i/lub intensywnych treningów (plastry nie ograniczają ruchów, działają 24 godziny na dobę, utrzymują się przez kilka dni).
Na kilka dni przed ważnymi zawodami nie ma nic lepszego jak kilka sesji masażu (klasycznego/sportowego). Mięśnie będą lepiej ukrwione (toksyczne metabolity zostaną usunięte, a tlen i substancje odżywcze lepiej dostarczone). Dodatkową zaletą masażu jest odprężenie psychiczne. Dzień lub dwa po zawodach masaż pomaga skutecznie „postawić biegacza na nogi”.
Kolejna propozycja to terapia mięśni oddechowych. Uwolnienie napięć w obrębie klatki piersiowej poprawia mechanikę oddychania. Sprawnie funkcjonujące mięśnie oddechowe i prawidłowa ruchomość klatki piersiowej dają gwarancję sprawniejszej wymiany gazowej.

Oto szczegółowy cennik usług fizjoterapeutycznych:
Fizykoterapia (laser, ultradźwięki, elektroterapia, pole magnetyczne, sollux) – każdy zabieg 7zł
Terapia indywidualna (mobilizacja i/lub ćwiczenia) – 40zł
Kinesiotaping – 20zł
Masaż klasyczny/sportowy – 30zł
Na hasło „Biegający Świdnik” każdy biegacz otrzymuje 5% rabatu na wyżej wymienione usługi.

mgr Michał Borowiec
NZOZ IGNIS, Świdnik ul. Skarżyńskiego 12A

powrót do czytelni